piątek, 30 listopada 2012

Chcesz zmniejszyć poziom cholesterolu, zajrzyj tutaj....


W przypadku osób, które już mają niebezpiecznie wysoki poziom cholesterolu, oprócz zmiany sposobu żywienia warto stosować kilka naturalnych środków, które jeszcze bardziej przyspieszą proces leczenia. 
Jedna z takich skutecznych metod polega na tym, że należy zmieszać w równych ilościach nasiona dyni, lnu, wiesiołka i babki płesznik (najważniejszy jest wiesiołek i dynia i przynajmniej te dwa składniki muszą wchodzić w skład tej mieszanki).
Zmielić wszystko w ręcznym (najlepiej) lub elektrycznym młynku (używając wolniejszych obrotów) i przechowywać w lodówce lub suchym chłodnym miejscu w nieprzepuszczającym światła zakręcanym szklanym słoiczku.
Jeden raz dziennie spożyć 2 duże łyżki tej mieszanki lub 2 razy dziennie po 1 dużej łyżce z posiłkiem. Zapewni to odpowiednią ilość niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6, które świetnie usuwają z organizmu nadmiar złych tłuszczów i zwiększają ilość prostaglandyn, które regulują poziom cholesterolu we krwi.  
Ponieważ oprócz właściwej diety także ruch pozwala zbić zbyt wysoki poziom trójglicerydów i cholesterolu należy starać się wychodzić na spacery lub ćwiczyć fizycznie, ale początkowo bardzo ostrożnie, kontrolując organizm, a stopniowo każdego dnia można zwiększać tempo i wydłużać dystans spacerów.
Ruch jest niezwykle ważny, bo nie tylko doskonale poprawia krążenie, ale powoduje, że organizm sam wytwarza coraz więcej dobrego cholesterolu (HDL), który usuwa nadmiar złego cholesterolu (LDL). Dodatkowo można zażywać następujące preparaty: 

Cynarex (suchy wyciąg z karczochów w tabletkach): 3 razy dziennie po 2 tabletki po jedzeniu. 

Tabletki czosnkowe Alliofil lub z firmy Labofarm: 3 razy dziennie 2 tabl. po jedzeniu.

Lecytyna (1200 mg.): 2 razy dziennie po 1 kaps. po posiłkach. 

Boracelle (olej z ogórecznika lekarskiego): 3 razy dziennie po 1 kaps po posiłkach. 

Zamiast Boracelle może być Naudicelle (olej z wiesiołka) 3 razy dziennie po 2 kaps. 

Magnez (najlepiej Laktomag B6): 3 razy dziennie 1-2 po jedzeniu. 

"FENOMEN NATURY" (specjalny miód z mleczkiem , pyłkiem i kitem pszczelim): 3 razy dziennie po 1 małej łyżeczce na początku posiłków zjeść. 

Witamina E: 3 razy dziennie 1 po jedzeniu. 

Witamina B3 (Niacyna, kwas nikotynowy) daje wprawdzie obok otrąb z owsa najlepsze wyniki w zwalczaniu nadmiernych ilości cholesterolu, ale trzeba ją stosować w dużych dawkach (ok. 1-3 gr. dziennie, stopniowo zwiększając dawkę). Przeciwwskazania do jej stosowania to: marskość wątroby, cukrzyca, wrzody trawienne, niewydolność nerek. 


Venoforton (jedna z najlepszych nalewek ziołowych usprawniających krążenie krwi, dotleniających mózg i uelastyczniających ściany naczyń krwionośnych) 3 razy dziennie po 1 małej łyżeczce z 1
szklanką wody lub herbatki  Sklerosan czy Sklerovit (fix) ok. 30 minut przed jedzeniem. 


Inne bardzo dobre ziołowe preparaty przeciwmiażdżycowe to Koenzym Q10, Pau' dArco i Padma 28. 

Warto też dostarczyć organizmowi odpowiednich ilości związków krzemu, który ma znaczące właściwości przeciwmiażdżycowe. Najlepszym zaś źródłem krzemu jest glinka lecznicza  oraz odwary ze skrzypu polnego z dodatkiem soku z cytryny. 

W przypadku wysokiego ciśnienia warto stosować Cravisol lub wyciąg z jemioły razem z tabletkami czosnkowymi. 

Oczywiście nie jest konieczne stosowanie wszystkich w/w środków jednocześnie. Najlepiej wybrać kilka z nich i co pewien czas zmieniać na inne. 


UWAGA!


Autor niniejszego opracowania, wszystkie zainteresowane kontaktem z nim osoby, zaprasza na stronę internetową nadzieja.pl, gdzie w dziale zielarz on-line, udziela informacji w zakresie ziołolecznictwa.